Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ХАМБАРЏУМЈАН повикан од страна на Ерменскиот селектор
ХАМБАРЏУМЈАН повикан од страна на Ерменскиот селектор

ХАМБАРЏУМЈАН повикан од страна на Ерменскиот селектор

Нашиот играч Хамбарџумјан доби повик од ерменскиот селектор за престојните два квалификациски натпревари. Играчот на црвено- црните Хамбарџумјан веќе редовно добива повик од ерменскиот селектор. Овој пат Дашјан и Миранјан не добија повик.

Инаку од Вардар има вкупно 6 играчи со репрезентативни обврски: Пачовски, Глигоров, Хамбарџумјан, Велковски, Николов и П.Петковски ( за младата репрезентација)

Фото: fkvardar.mk