Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Вардар (1) кај генер. “2006“ со триумфот против Форца обезбеди место на завршниот турнир
(Фотогалерија) Вардар (1) кај генер. “2006“ со триумфот против Форца обезбеди место на завршниот турнир

(Фотогалерија) Вардар (1) кај генер. “2006“ со триумфот против Форца обезбеди место на завршниот турнир

Вардаровата генерација “2006“ се пласираше на завршниот турнир во детската лига, откако вчера го доби полуфиналниот натпревар со екипата на Форца. Иако противникот имаше водство од 0:1, нашите надежи направија резултатски пресврт и на крај триумфираа со резултат 3:1.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19