Friday ,22 January 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > (ВИДЕА)Од победите на ФК Вардар младинци со ФК Шкупи(Слога) и кадетите со ФК Металург
(ВИДЕА)Од победите на ФК Вардар младинци со ФК Шкупи(Слога) и кадетите со ФК Металург

(ВИДЕА)Од победите на ФК Вардар младинци со ФК Шкупи(Слога) и кадетите со ФК Металург

Во рамките на полуфиналето на Македонскиот фудбалски куп во категоријата У-19  нашите   младинци во првиот меч  со головите на Петар Петковски и Никола Ристески ја совладаа екипата на ФК Шкупи од Скопски Чаир .

ВИДЕО Младинци: ФК ВАРДАР-ФК Шкупи 2-1 .>>>>

 

Истиот ден се одигра и полуфиналето во купот за категоријата У-18 во кое кадетите на ФК Вардар минимално со 1-0 го победија тимот на ФК Металург стрелец за Црвено-Црните кадети беше Јасир Беќири во 20 минута од мечот .

ВИДЕО Кадети : ФК ВАРДАР – ФК Металург 1-0 >>>>