Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Вардар ќе игра во полуфиналето на „Вардар Куп Скопје“
Вардар ќе игра во полуфиналето на „Вардар Куп Скопје“

Вардар ќе игра во полуфиналето на „Вардар Куп Скопје“

Генерацијата 2008 на ФК Вардар се пласираше во полуфиналето на меѓународниот младински турнир „Вардар Куп Скопје“. Денес се комплетираа натпреварите во групната фаза, по што се познати полуфиналните двојки.

352479715_232375519549542_6977518654723654804_n 352562304_232375719549522_4220520914477037384_n

Вардар утрово загуби од екипата на Лудогорец (0:4), но сепак успеа да се пласира во полуфиналето на турнирот, каде за противник ја има екипата на Национал Софија. Во другото полуфинале се среќаваат екипите на Лудогорец и Црвена Ѕвезда.

ФК Вардар – ФК Национал Софија 18:00
ФК Лудогорец – ФК Црвена Ѕвезда 16:30
353447793_232375132882914_1164680478534434266_n