Wednesday ,15 July 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар „меле” на Градски, без пораз до овој момент!!
Вардар „меле” на Градски, без пораз до овој момент!!

Вардар „меле” на Градски, без пораз до овој момент!!

Четата на Александар Васоски и официјално изминатиов викенд се промовираше во есенски шампион на Македонија со убедливата победа на гостински терен од 0:3 против Академија Пандев.

Есенската титула и осумте бодови предност (на едно коло пред крајот на календарската година) се исклучиво заслуга на одличните партии и победи на домашен терен, на Градскиот стадион во Скопје. Податоците велат, „црвено – црните” оваа есен имаат само еден пораз пред своите навивачи и тоа не на Градски, туку на теренот на ФФМ, каде го одиграа првото коло против Македонија ЃП, на кој загубија со 0:2.

Значи, слободно можеме да кажеме дека Вардар владее во својот дом и не може никој да му одземе три бодови. Очекуваме традицијата да продолжи и в недела против Шкендија, за затвaрање на есенската етапа и мирен „зимски сон”.