Tuesday ,28 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар – Металург низ статистиката

Вардар – Металург низ статистиката

735508418995a54a48bfd1997a671e9a23-w=1920-h=1280
Во рамките на 19-то коло од ПМФЛ, во недела на Националната Арена Филип II, Вардар ќе биде домакин на Металург. Во оваа сезона овие два клуба се сретнаа два пати и тоа на стадионот во населбата Горче Петров, каде Вардар славеше како гостин со 1:4 и на Градски кога Вардар победи со 3:1Очекуваме и на овој 3 натпревар помегу овие два тима да има голови , како на изминатите две средби.

Последни пет дуели:
Вардар – Металург 3:1
Металург – Вардар 1:4
Металург – Вардар 2:1
Вардар – Металург 3:0
Вардар – Металург 2:1

Фото:фквардар.мк