Friday ,14 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (СТРИМ) Вардар оди на победа на градското дерби
(СТРИМ) Вардар оди на победа на градското дерби

(СТРИМ) Вардар оди на победа на градското дерби

Денес на програмата е градското фудбалско дерби меѓу екипите на Вардар и Работнички. Многу важен натпревар за Вардар кој „грчевито“ се бори да опстане во најсилната македонска лига.

Стрим од натпреварот кој стартува од 13:00 часот можете да погледнете на линкот, ТУКА.