Home > ФК Вардар > Прв тим > (Видео) Вардар одигра само 1-1 во Струмица
(Видео) Вардар одигра само 1-1 во Струмица

Нашиот тим стартот на ПМФЛ неочекувано го започна и оваа сезона со нерешен резултат. Нашите играчи вчера на воведниот натпревар во Струмица одиграа само 1-1 против тимот од Чаир. Нашиот тим имаше во првиот дел неколку добри прилики повторно да поведе, не искористи ниту пенал. Двата гола во овој дуел паднаа во првите 45 минути за црвено-црните стрлаше Новак во 4 минута, а гостите изедначија преку   Адили во 20минута од овој дуел.Тренерот на црвено-црните со следниве играчи го одигра овој прв дуел во сезоната 2016/2017: Гачевски, Брдаровски, Грнчаров, Новак, Глишиќ (56’ Љамчевски), Велковски (46’ Петковски), Спировски, Асани (66’ Грозданоски), Фелипе, Којашевиќ, Боарето. Видео од најинтересните моменти од овој меч: