Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар одигра реми кај Победа, пред 2-3.000 гледачи на стадионот „Гоце Делчев“
Вардар одигра реми кај Победа, пред  2-3.000 гледачи на стадионот „Гоце Делчев“

Вардар одигра реми кај Победа, пред 2-3.000 гледачи на стадионот „Гоце Делчев“

Некогашните шампиони, а сега второлигаши,  прилепска ФК Победа и Вардар одиграа денес контролка. Истата заврши реми  1-1 во пријателскиот меч како подготовка за новата сезона.

Овој натпреват беше одигран пред околу 2-3.000 публика  на стадионот „Гоце Делчев“, на кој после повеќе од четири и пол години повторно беше домаќин на фудбалски дуел. Респектабилна посета за дуел кој е пријателски и на кој играат два второлигаши.

Дуелот кој повеќе наликувал на првенствен, а не на пријателски, со неколку жолти картони и едно исклучување, во завршницата се прекина. После еден старт на средина на теренот, се случила мешаница со повече играчи од Вардар и Победа, реагирала бурно и домашната публика. За Вардар гол даде Стојковски  во 30.минута, домаќините по само пет  минути израмниа преку  Анѓелески. Играчот на домашните  успешно изведе еден  слободен удар,  и ги постави конечните 1-1.