Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар останува лидер после четири одиграни кола
Вардар останува лидер после четири одиграни кола

Вардар останува лидер после четири одиграни кола

После четири одиграни кола во ПФЛ, екипата на Вардар го задржува лидерското место.  Ништо позначајно не се смени на табелата и после ова коло. Вардар со победата против Металург од 1:0, го нанижа третиот последователен триумф. Стрелец на единствениот погодок беше Дејан Блажевски со удар од белата точка. Сега имаме 10 бода на табелата, исто колку и Силекс но подобра гол разлика.

vardarfans tabela

Кратовчани забележаа минимална победа на домашен терен против Ренова, исто така со рзултат 1:0. Нашиот најголем конкурент за титулата, Тетовска Шкендија беше убедлива против Брегалница со резултат 5:1. Натпреварот на Металург со Младост, беше одложен поради денешниот настап во квалификациите за лига Европа. Во следното коло, црвено-црните госуваат во Штип на екипата на Брегалница.