Tuesday ,31 January 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар – Пелистер недела од 17 часот

Вардар – Пелистер недела од 17 часот

ТАБЕЛА ПМФЛ 2О КОЛО !

    ТАБЕЛА ПМФЛ 2О КОЛО 

Најголемото дерби во Македонија, пресметката помеѓу Вардар и Пелистер би требало да се одигра во 17 часот во недела на Националната Арена Филип II Македонски.

Фк Вардар достави барање до ФФМ, овој меч дека ќе се одигра во 17 часот во недела.

Ова е одличен термин за сите љубители на фудбалот и Вардар во Македонија, во новата година за првпат ќе имаме можност да го гледаме Вардар под рефлектори.

Вардар – Пелистер 22.03.15 
17 часот – Филип II