Thursday ,28 September 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Уште на стартот Вардар да покаже кој е кој!
Уште на стартот Вардар да покаже кој е кој!

Уште на стартот Вардар да покаже кој е кој!

Ждребката сакаше уште на самиот старт вардарци да имаат два тешки натпревари, и тоа против новиот прволигаш Слога, а одма потоа и против најголемиот претендент за титула тетовска Шкендија.

Ждребот сакаше на 9-ти август да се сретнеме со некогашниот голем ривал на Вардар слога (денес под ново име) на тој натпревар Вардар не треба да има големи маки, со оглед на тоа што игра на домашен терен, а и екипата на Слога оваа година ќе се бори за опстанок, па се е тука јасно.

Една недела подоцна го играме дербито на лигата, дербито против Шкендија на кој мора да покажеме карактер, и да им дадеме јасна порака на тетовчани дека и оваа година Вардар е класа пред другите домашни тимови. Тој натпревар треба да се одигра во Кичево, поради реконструкцијата на теренот во Тетово кој сеуште трае.
Се на се, не очекува една интересна нова сезона, која започнува за две недели, и секако очекуваме оваа година тројна круна во витрините на нашиот првак!
Воедно и повик, до сите симпатизери на Фк Вардар, оваа година да доаѓаат во што поголем број на Градскиот стадион.