Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Најава: Вардар – Турново
Најава: Вардар – Турново

Најава: Вардар – Турново

Најава Вардар – Турново. Денес нашиот тим ќе го одигра натпреварот од 6-то коло во ПМФЛ. Од 16 часот на нашиот стадион го пречекуваме тимот на Хоризонт од Турново. Дојдете на стадион да го поддржиме ФК Вардар кон нови победи, и да се радува заедно.

Билет за овој натпревар како и секогаш 100 денари на билетарата под северната трибина.
ИГРА ВАРДАР, СИТЕ НА СТАДИОН 16:00