Saturday ,01 April 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-16 > Преглед на 8.младинско коло, Вардар подобар од Шкупи
Преглед на 8.младинско коло, Вардар подобар од Шкупи

Преглед на 8.младинско коло, Вардар подобар од Шкупи

Вардар освои вкупно 9 од можнисте 12 бодови, на натпреварите од 8.коло во младинските лиги. До победи стигнаа три наши генерации, тоа се пионерите, кадетите и младинците, додека единствениот пораз го доживеавме со помладите пионери. Кадетите стигнаа до втората победа во серија, вкупно трета сезонава за нив, исто толку имаат и пионерите, додека младинците ја забележаа и седмата сезонска победа, а помладите пионери остануваат на шест триумфи.

Во продолжение ви ги носите комплетните резултати од 8.коло во сите четири конкуренции:

Помлада пионерска Супер лига

ФК Ренова – ФК Скопје  1:2

ФК Победа – ФК Кул  0:0

ФК Пелистер – ФК Шкендија  3:2

ФК Академија Пандев – ФК Работнички  0:3

ФК Шкупи – ФК Вардар  3:2

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Њу Старс  0:3

Пионерска Супер лига

ФК Ренова – ФК Скопје  3:5

ФК Победа – ФК Кул  0:4

ФК Пелистер – ФК Шкендија  0:2

ФК Академија Пандев – ФК Работнички  0:2

ФК Шкупи – ФК Вардар  0:3

ФК Македонија Ѓ.П – ФК Њу Старс  0:2

Кадетска Супер лига

ФК Скопје – ФК Ренова  0:1

ФК Кул – ФК Победа   1:1

ФК Шкендија – ФК Пелистер  4:0

ФК Работнички – ФК Академија Пандев  1:0

ФК Вардар – ФК Шкупи  4:3

ФК Њу Старс – ФК Македонија Ѓ.П   1:0

Младинска Супер лига

ФК Скопје – ФК Ренова  2:3

ФК Кул – ФК Победа  2:1

ФК Шкендија – ФК Пелистер   0:3

ФК Работнички – ФК Академија Пандев  0:1

ФК Вардар – ФК Шкупи  3:0

ФК Њу Старс – ФК Македонија Ѓ.П   2:1

Во следното 9.коло на програмата се натпреварите со екипата на Академија Пандев.