Monday ,05 June 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > У-19 > (Фотогалерија) Младинците продолжуваат со победите, стигна редот и на Шкупи
(Фотогалерија) Младинците продолжуваат со победите, стигна редот и на Шкупи

(Фотогалерија) Младинците продолжуваат со победите, стигна редот и на Шкупи

Во рамките на 8.првенствено коло, младинците на ФК Вардар беа подобри од екипата на Шкупи. Натпреварот кој се одигра на спортскиот комплекс во населбата Хиподром заврши во корист на вардарци кои славеа триумф со резултат 3:0 (1:0). Извештај од натпреварот можете да прочитате на линкот, ТУКА.

Нашиот медиум беше присутен на овој натпревар, од кој ви носи фотогалерија.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 43 44 45 263152058_4567411496638994_2549998084174209687_n 263989204_4567399946640149_835352168378375980_n