Friday ,23 October 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар против А.Пандев во 1/8 финалето од Купот на Македонија
Вардар против А.Пандев во 1/8 финалето од Купот на Македонија

Вардар против А.Пандев во 1/8 финалето од Купот на Македонија

Денес во просториите на ФФМ беше извлечена ждрепката за 1/8 финалето од Купот на Македонија. Вардар за противник ја доби екипата на Академија Пандев, а патникот во следната рунда ќе биде решен после одигрување на само еден дуел. Мечот ќе се одигра на 21.октомври во Струмица.

Ова се сите извлечени двојки:

А. Пандев – Вардар

Македонија ЃП – Каменица Саса

Шкендија – Гостивар

Шкупи – Кит Го

Кожуф – Силекс

Струга ТЛ – Работнички

Брегалница – Беласица

Ренова – Пелистер