Friday ,12 April 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар против Беса, во 1/16 финалето на Купот
ФК Вардар против Беса, во 1/16 финалето на Купот

ФК Вардар против Беса, во 1/16 финалето на Купот

Во рамките на 1/16 финалето во Купот на Р.Македонија, ФК Вардар за противник ја доби екипата на Беса. Единствениот натпревар кој ќе го даде патникот во следната рунда ќе го одиграме на гостински терен.

КУП на МАКЕДОНИЈА, 1/16 финале:

ЈАНГ Тим – ПОБЕДА

НОВАЦИ 2005 – БРЕГАЛНИЦА

БАШКИМИ 1947 – СКОПЈЕ

АРЕСИМИ 1973 – ТИКВЕШ 1930

КОЖУФ Гевгелија – БРЕРА Струмица

КАРБИНЦИ – ВОСКА Спорт

ГФК ОХРИД – ДЕТОНИТ Плачковица

БЕЛАСИЦА – ГОСТИВАР

БФК КОЊАРЕ – ШКУПИ 1927

БЕСА 1976 – ВАРДАР

ТЕТЕКС 1953 – РАБОТНИЧКИ

ВЛАЗЕРИМИ 1977 – ПЕЛИСТЕР

Се игра еден натпревар (20. септември, 15:00 часот). Во случај на нерешен резултат се пристапува кон изведување на пенали.