Tuesday ,27 February 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > Ракометниот Супер Куп ќе се одигра на 6.септември
Ракометниот Супер Куп ќе се одигра на 6.септември

Ракометниот Супер Куп ќе се одигра на 6.септември

Ракометниот Супер Куп, меѓу екипите на Вардар и Еурофарм Пелистер ќе се одигра на 6.септември.

Вардар како актуелен освојувач на Купот и Пелистер како Шампион на Супер Лигата, ќе се борат за првиот домашен трофеј во новата натпреварувачка сезона.

Се уште нема официјално во кој град и сала ќе се одигра овој натпревар, како увертира за стартот на новата сезона во домашното првенство.