Sunday ,21 October 2018
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Вардар тестира играч од Аргентина!
Вардар тестира играч од Аргентина!

Вардар тестира играч од Аргентина!

На тренинзите на ФК Вардар е пристигнат играч од Аргентина. Станува збор за 23 годишниот офанзивен играч Лукас Нахуел Охеда.

Охеда тренира со Вардар и ќе помине извесен тест период. Исто така овој играч ќе патува во Анталија со Вардар каде ќе одигра и неколку тест натпревари. Покрај Охеда во Анталија треба да пристигне и уште еден играч од странство исто така на проба.

16075-argentinecot-oheda-na-proba-vo-vardar

Последен клуб на Охеда му е Ривер Плејт.