Monday ,22 October 2018
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Македонија ја победи бронзената репрезентација од последното СП
(ВИДЕО) Македонија ја победи бронзената репрезентација од последното СП

(ВИДЕО) Македонија ја победи бронзената репрезентација од последното СП

Голема победа за Македонија на стартот од Европското првенство кое се игра во Хрватска. Избраниците на Раул Гонзалес успеаа по голема борба да ја совладаат Словенија, која освои бронзен медал на последното СП во Фрнција. Македонија имаше негатива од 23:24, но успеа да ги постигне последните два гола на натпреварот и на крајот да слави со резултат 25:24.

Погледнете ги најинтересните моменти од победата на Македонија.