Saturday ,13 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Неуромедика нов спонзор на фудбалскиот клуб Вардар
Неуромедика нов спонзор на фудбалскиот клуб Вардар

Неуромедика нов спонзор на фудбалскиот клуб Вардар

Од најдобрите за најдобрите” е мотото со кое болницата Неуромедика стана нов спонзор на фудбалскиот клуб Вардар.
.
На наше огромно задоволство, на денешната прес-конференција одржана во просториите на Неуромедика можеме и официјално да соопштиме дека успешно е потпишан договор за спонзорство помеѓу сопственикот на ФК Вардар, Слободан Крстевски и директорот на болницата Неуромедика, д-р. Емил Угриноновски
.
ee
.
На официјална прес-конференција присуствуваа и дел од старата гарда на Комити и навивачката група Комити.
.
Голема чест ни претставува што бренд како болницата Неуромедика ќе биде дел од „црвено-црното“ семејство и што најтрофејниот клуб во државата во престојниот петгодишен период ќе има обезбедено квалитетна и професионална медицинска грижa, велат од ФК Вардар.