Saturday ,13 April 2024
Последни:
Home > ЖРК Вардар > Вардаров викенд во најава

Вардаров викенд во најава

Дојде викенд, тоа значи дека e резервиран за Црвено – Црните тимови. По огромна пауза, конечно дочекавме нашиот миленик Фк Вардар да го гледаме. Утре Вардарци по пауза од три месеци, ја отвaраат пролетната сезона во ПМФЛ против Кратовски Силекс. Овој натпревар е закажан со почеток во 14 часот.fico

Ракометарите на Вардар пак, денес со почеток во 18 часот во Словачка ќе одиграат меч од Сеха Газпром Лигата против Татран од Прешов.
phoca_thumb_l_DD1_7953
Ракометарките на Вардар, играат важен дуел пред својата публика, да се биде или не, против Германски Лајпциг. Девојките на Инди мора да победат на овој натпревар за да ги задржат шансите за понатамошен пласман во Лигата на Шампионките. Овој натпревар започнува од 19 часот во СЦ. Јане Сандански. Дојдете да им дадеме подршка на девојките !
phoca_thumb_l_Image00008