Sunday ,17 October 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Васоски: Доколку не се среди ситуацијата, после декември Вардар ќе го доживее најцрното сценарио
Васоски: Доколку не се среди ситуацијата, после декември Вардар ќе го доживее најцрното сценарио

Васоски: Доколку не се среди ситуацијата, после декември Вардар ќе го доживее најцрното сценарио

Екипата на ФК Вардар не успеа да победи на последните три натпревари во ПМФЛ, а истовремено и ги заврши настапите во Купот на Македонија.

Сепак она што многу повеќе го загрижува шефот на стручниот штаб, Александар Васоски, е можното „црно сценарио“ кое може да му се случи на Вардар после декември.

Васоски се обрати на својот фб профил со статус во кој го напиша следново:

vasoski