Saturday ,13 August 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Од Селтик па се до Партизан, кои се можните противници на Вардар во ЛШ?
Од Селтик па се до Партизан, кои се можните противници на Вардар во ЛШ?

Од Селтик па се до Партизан, кои се можните противници на Вардар во ЛШ?

Шампионот на Македонија скоро и да ги знае сите можни противници во 2. квалификациско коло од Лигата на шампионите. И оваа сезона Вардар е во групата на неносители, тоа значи дека нашиот тим ќе добие потежок противник на хартија и оваа година. Можни противници има многу, великани како Селтик, Салзбург, но и екипи како Жилина, Марибор, Партизан, Хафнарфјордур и тн.

Сите можни противници на Вардар: (* само Легија води битка за титулата во Полска)

Селтик, Салзбург, Копенхаген, Лудогорец, Бате Борисов, Легија*, Апоел, Марибор, Карабах, Малме, Астана, Партизан, Ријека, Розенборг, Хапоел Бер Шева, Хафнарфјордур и Жилина.