Sunday ,27 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-18 > (Видео) Како Пионерите на Вардар го освоија куп трофејот
(Видео) Како Пионерите на Вардар го освоија куп трофејот

(Видео) Како Пионерите на Вардар го освоија куп трофејот

Во вторникот пионерската екипа на ФК Вардар го освои трофејот во националниот куп на Македонија со победата над ФК Милано од Куманово со 3-1, стрелци на головите за нашиот тим беа Марко Ѓорѓиевски (2) и Саит Битиќи. Со овој освоен прв трофеј оваа натпреварувачка сезона, младите Вардарци ја најавија ”плодната” година кога се во прашање титулите во младинските лиги. Погледнете ги најинтересните моменти од овој натпревар.