Sunday ,17 February 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Бабунски: Треба да ја гледаме нашата игра и идеја која ја спроведуваме на овие подготовки
Бабунски: Треба да ја гледаме нашата игра и идеја која ја спроведуваме на овие подготовки

Бабунски: Треба да ја гледаме нашата игра и идеја која ја спроведуваме на овие подготовки

Шефот на стручниот штаб на Вардар, Бобан Бабунски ги искажа своите први импресии после вчерашната ждрепка во УЕФА. Бабунски во разговорот не потенцираше околу тоа што ги интересира навивачите, а тоа се новите играчи.

„Нема слаби противници, знаејќи го квалитетот на ерменските интернационалци Хамбарџумјан и на Барсегјан кои беа и се главни играчи во Вардар, нашиот противник сигурно ќе го има нашиот респект. Треба да ја гледаме нашата игра и идеја која ја спроведуваме на овие подготовки, и потоа да ја играме на двата натпревари. Од играчите ќе барам да бидат максимално подготовени, и да веруваат во своите квалитети како би ја минале првата пречка во Европа“, е дел од изјавата на Бабунски.

Целиот разговор можете да го погледнете подолу: