Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Целиот натпревар Работнички – Вардар
(ВИДЕО) Целиот натпревар Работнички – Вардар

(ВИДЕО) Целиот натпревар Работнички – Вардар

Денеска на арената Филип Втори се одигра градското фудбалско дерби помеѓу екипите на Работнички и Вардар. Истиот заврши без победник, со нерешен резултат 2:2. Иако на два пати Вардар имаше водство, сепак противникот успеваше да врати. Стрелци на головите за Вардар беа Џигаури и Барсегјан.

Доколку не сте го гледале, имате можност да го проследите целиот натпревар помеѓу градските ривали. Видео: