Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Вардар-Елверсберг 3:1(1:0)
(ВИДЕО) Вардар-Елверсберг 3:1(1:0)

Црвено-црните забележаа победа на шестиот натпревар во Анталија, вчера беше победен беше германскиот тим на Елверсберг  со резултат 3-1 (1-0). Ова беше последен тест-дуел во овој турски центар по што играчите на ФК Вардар се вратиа во Македонија. Стрелци за нашиот шампион беа : Дејан Блажевски во 3 минута  и  во 80 минуата од  пенал  и младиот  Јасир  Асани  кој стрелаше во 82 минута од мечот.

За составот предводен од Гоце Седлоски настапија следните играчи: Гачевски, Брдаревски, Мијушковиќ, Попов, Љамчевски, Николов, Велковски, Блажевски, Грозданоски, Стојков, Ивановски, а влегоа во игра  на овој меч и  Трајчевски, Личина и Асани. Головите од овој дуел ќе може да ги погледнете на следното видео .