Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ВИДЕО: Овој удар не го бранеа ниту двајца голмани!
ВИДЕО: Овој удар не го бранеа ниту двајца голмани!

ВИДЕО: Овој удар не го бранеа ниту двајца голмани!

Зачестија прекрасните погодоци на нашите играчи. На вчерашниот натпревар Фелипе постигна феноменален погодок кој ретко се гледа на нашите фудбалски простори. Бразилецот доби една топка од десната страна, биеше од преку 25 метри и со фантастичен погодок го совлада Зендели. Овој удар тешко да го одбранеа и двајца голмани.

Погледнете го ова ремек – дело на нашиот играч.