Tuesday ,25 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) ФК Вардар – Гуижи Рене – Кина

(ВИДЕО) ФК Вардар – Гуижи Рене – Кина

Мечот со преставникот на Кинеската прва лига тимот на Гуижи Рене се одигра  на терените Евренски . Вардар ја однесе победата на овој меч четврта по ред четврта без примен гол. На полувреме Вардар водеше со 1-0 со голот на Хамбарѕумјан во25 минута од мечот . Конечниот резултат 2-0 го постигна  Глигоров во 57 минута од мечот.

За Вардар на овој меч настапија голем број играчи можноста за голем број измени ја искористи Андреев. Сергеј Андреев на овој меч ги внесе во игра следниве играчи :   Пачовски/ Кобетиќ по 46тата , Попов, Грнчаров / Бојовиќ по 87мата минута, Таневски / Најдоски по 77минута, Хамбарѕумјан / Стојановски по 87мата минута), Спировски го замени Талалај во 87та минута од мечот , Деспотовски до полувреме во вторриот дел на негово место деби за Вардар имаше Ибричиќ, Глигоров, Блажевски /Миранјан по 67 минута , Асани прво а со самиот почеток на вториот дел во игра влезе  Љамчевски, Ивановски/Петковски по 70сетата минута настапи.