Thursday ,09 February 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) ФК Хоризонт – ФК Вардар 0:2 + Табела од ПМФЛ !
(ВИДЕО) ФК Хоризонт – ФК Вардар 0:2 + Табела од ПМФЛ !

(ВИДЕО) ФК Хоризонт – ФК Вардар 0:2 + Табела од ПМФЛ !

На табелата во првата Македонска фудбалска лига ФК Вардар е прв со 47 бода во чекор не следи тимот на ФК Работнички кој исто така по три кола има максимални 9 бода освоено во првата лига ваков скор од другите тимови има единствено Тетовска Ренова .

ТАБЕЛА ПМФЛ 2О КОЛО !

ТАБЕЛА ПМФЛ 2О КОЛО !

ФК Вардар нанижа три победи на исто толку мечеви во ПМФЛ . По Силекс и Металург ЦРВЕНО-ЦРНИТЕ освоија три бода и на гостувањето во Турново кај тимот на Хоризонт Турново . Вардар во мечот влезе со желба да освои три бода да се надигрува и да победи . И ако Вардаровата игра не беше убедлива особено во првиот дел се постигна целта . По прекршок во шеснаестеметра над Ивановски главниот судија покажа на белата точка . Сигурен реализатор  беше со својот деби гол во Вардаровиот дрес Босанскиот интернационалец Ибричиќ во 48 минута од мечот . Втор гол и сигурни три бода обезбеди Ивановски кој го совлада некогашниот Вардаров голман Дино Захов во 89 минута од дуелот .

ВИДЕО>>>>>