Sunday ,27 September 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > У-17 > (ВИДЕО) Лука Стојковски, големата голманска надеж на Вардар
(ВИДЕО) Лука Стојковски, големата голманска надеж на Вардар

(ВИДЕО) Лука Стојковски, големата голманска надеж на Вардар

Голманската надеж на фудбалскиот клуб Вардар, Лука Стојковски, е дел од генерацијата 2003 на Вардар која заврши на второто место во есенскиот дел од сезоната. Лука имаше забележано настапи за кадетскиот и младинскиот состав на клубот, а се работи и за репрезентативец на Македонија, поточно во селекцијата до 17 години.

Погледнете голмански интервенции на Лука Стојковски