Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) ФК Вардар – ФК Слога 2:2
(ВИДЕО) ФК Вардар – ФК Слога 2:2

Видео од мечот во недела помеѓу црвено – црните и тимот на Слога кој за жал заврши со реми .За нашиот тим настапија следните играчи : Пачовски,  Попов,  Мијушковиќ , Грнчаров, Блажевски, Дашјан /Глишиќ /, Асани /Ромеро /, Глигоров, Стојков / Ивановски/.
И ако Вардар имаше надмоќ во сите 90 минути од мечот гостите успеаа да дојдат до поволен резултат . Први они во 22 минута преку Нухију поведоа со 0-1 резултат со кој се замина на полувреме . Во вториот дел нашите момци нападнаа кон голот на Зендели кој имаше полни раце работа и доста успешни интервенции , но и рамката од голот неколку пати беше погодена од играчите на Вардар. Сепак успејавме да направиме пресврт преку Блажевски од пенал во 66 минута и преку Ивановски во 87минута . Кога сите очекуваме дека целиот плен ќе остане на Градски со голот Османи на во 90+ минута Слога успеа да остане непоразена .   ВИДЕО >>>