Tuesday ,15 October 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (Видео – стрим) Вардар – Јагиелонија
(Видео – стрим) Вардар – Јагиелонија

(Видео – стрим) Вардар – Јагиелонија

Денеска Вардар ќе го одигра третиот, односно првиот пријателски натпревар во Хрватска Мура. Денеска нашите ”црвено – црни” играчи силите ќе ги одмера со тимот на Јагиелонија од Полска. Овој натпревар ќе се одигра од 17-30 часот, а стандардно од истиот ќе има видео стрим на официјалната страна на клубот. Се надеваме дека Вардар ќе дојде до првата победа, по оние две нерешени средби во Австрија.

На следниот линк ќе можете да го следите мечот, истиот  ќе биде активен во 17 часот и 30 минути кога е закажан и почетокот на третиот тест натпревар на овие летни подготовки на нашиот љубимец: