Saturday ,04 December 2021
Последни:
Home > Историја > (Видео) Вандаир и Грозданоски за голема победа среде Москва
(Видео) Вандаир и Грозданоски за голема победа среде Москва

(Видео) Вандаир и Грозданоски за голема победа среде Москва

На денешен ден (3о јули) пред 13 години златната генерација на ФК Вардар ја победи големата и фаворизирана ЦСКА Москва среде Русија со резултат 2:1. Овој натпревар беше вистинско уживање за сите Вардарови навивачи кои го следеа овој натпревар. За молк на стадионот во Москва прв се погрижи миленикот на публиката, и сегашен член на ”црвено – црните” Грозданоски кој погоди во 54 минута од мечот, додека пак вториот гол беше дело на  ”златното” момче на Вардарци, бразилецот Вандаир, кој погоди во 64 минута од мечот. ЦСКА го намали водството преку Самодин во 89’. Видео од овој натпревар: