Monday ,18 February 2019
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Вардар прерано ги заврши настапите во Европските натпреварувања
(ВИДЕО) Вардар прерано ги заврши настапите во Европските натпреварувања

(ВИДЕО) Вардар прерано ги заврши настапите во Европските натпреварувања

Вардар не успеа да го помине првото квалификациско коло, откако на арената “Филип Втори“ по втор пат бевме поразени од екипата на Пјуник, овој пат со резултат 0:2. Самиот резултат говори за сликата на теренот, за која не треба да се трошат многу зборови.

Погледнете го видеото со головите и најинтересните моменти од натпреварот.