Sunday ,01 October 2023
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > По повод роденденот на клубот, неколку видео материјали за незаборав!!
По повод роденденот на клубот, неколку видео материјали за незаборав!!

По повод роденденот на клубот, неколку видео материјали за незаборав!!

На денешен ден (22.јули) далечната 1947 се роди нешто што е предодредено да трае вечно. Денес се роди ФК Вардар пред 74.години. Вардар е љубов на генерации и генерации скопјани, Македонци кои се поистоветуваа со светите црвено – црни бои.

По повод 74. роденден на ФК Вардар, погледнете неколку видео материјали и потсетете се за каков фудбалски бренд станува збор.

ТУКА, ТУКА, ТУКА и ТУКА.

Уживајте!!!!