Sunday ,01 October 2023
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Враќање на Мартин Томовски во СЕХА-лигата

(ВИДЕО) Враќање на Мартин Томовски во СЕХА-лигата

Уште еден играч се враќа во СЕХА-лигата, тоа е голманот Мартин Томовски, но овој пат во дресот на Вардар.

Томовски во минатото го бранеше голот на Металург, па потоа замина во Бундес-лигата. Во новата сезона ќе биде дел од Вардар и повторно ќе има можност да се натпреварува во СЕХА-лигата.

Медија тимот на СЕХА со посебно видео го најави неговото враќање.