Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > Историја > (ВИДЕО) Бордо – Вардар, 1:1 во Франција!!
(ВИДЕО) Бордо – Вардар, 1:1 во Франција!!

(ВИДЕО) Бордо – Вардар, 1:1 во Франција!!

Уживајте во головите од дуелот во Франција на Бордо и нашиот Вардар во 1995 година.

Резултатот го отвори Жарко Серафимовски во 58-та минута од натпреварот по асистенција на Горан Петрески, а израмни Биксенте Лизаразу од пенал после само три минути.

Видео: