Wednesday ,24 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > Екипата на Шкупи е следен противник за вардаровите генер. 2005 и 2006 во 5.коло од регионалната-скопска лига
Екипата на Шкупи е следен противник за вардаровите генер. 2005 и 2006 во 5.коло од регионалната-скопска лига

Екипата на Шкупи е следен противник за вардаровите генер. 2005 и 2006 во 5.коло од регионалната-скопска лига

Во недела ново коло во регионалната-скопска лига ќе одиграат генерациите на ФК Вардар родени 2005 и 2006 година. Во рамките на 5.коло нашите млади надежи ќе гостуваат на екипата на Шкупи, мечеви кои ќе се одиграат на теренот на Локомотива.

 Генерацијата 2006 на Филип Спасески има максимални 9 освоени бодови во првите три кола, откако беа совладани екипите на Шкендија и Работнички ( дома), како и Македонија Ѓ.П ( гости).

За разлика од нив, генерацијата 2005 на Зоран Петковски има одиграно само два натпревари кои ги доби во своја корист. на домашен терен оваа екипа на Вардар ги доби дерби дуелите против Шкендија и Работнички.

Мечеите во недела ќе започнат во термините од 10:00 и 12:00 часот.