Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > (ВИДЕО) Новак погоди со пета, нова грешка на Илиќ за нов пораз
(ВИДЕО) Новак погоди со пета, нова грешка на Илиќ за нов пораз

(ВИДЕО) Новак погоди со пета, нова грешка на Илиќ за нов пораз

Вардар го претрпе и вториот пораз на вториот пријателски натпревар на подготовките во Турција. Вчера „црвено-црните“ беа совладани од екипата на Сумгаит од Азербејџан со 3:1. Голот за нашиот тим го постигна Новак во 37. минута од натпреварот, ефектно, со пета.

Видео од головите и најинтересните моменти од дуелот: