Saturday ,25 May 2024
Последни:
Home > РК Вардар > Прв Тим > (ВИДЕО) Дибиров: Не ги разбирам новинарските шпекулации за пропаѓањето на Вардар, постојано сум на прес прашајте ме ќе ви кажам “Се е супер, има редовна плата, функционираме безпрекорно, зар мислите јас, Чупиќ, Карачиќ, Борозан играме без пари„
(ВИДЕО) Дибиров: Не ги разбирам новинарските шпекулации за пропаѓањето на Вардар, постојано сум на прес прашајте ме ќе ви кажам “Се е супер, има редовна плата, функционираме безпрекорно, зар мислите јас, Чупиќ, Карачиќ, Борозан играме без пари„

(ВИДЕО) Дибиров: Не ги разбирам новинарските шпекулации за пропаѓањето на Вардар, постојано сум на прес прашајте ме ќе ви кажам “Се е супер, има редовна плата, функционираме безпрекорно, зар мислите јас, Чупиќ, Карачиќ, Борозан играме без пари„

Рускиот ракометар од редовите на Вардар, Тимур Дибров гостуваше во емисијата “Улица Македонија“. Покрај големиот број интересни детали за животот во Скопје, семејството, атмосферата во соблекувалните зборуваше уште за две интересни работи. Првата дека се чуствува македонец, дека неговите деца се тука родени и дека се македонци и дека во иднина се гледа како спортски директор на Вардар. Втората далеку побитна стави крај на медиските шпекулации за состојбата во ракометниот клуб. Повеќе во видеото подолу: