Thursday ,25 July 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Второ засилување за ФК Вардар, Бобан Николов!
Второ засилување за ФК Вардар, Бобан Николов!

Второ засилување за ФК Вардар, Бобан Николов!

Втора нова виолина во екипата на Вардар е нашиот младински репрезентативец Бобан Николов.
Николов ни доаѓа од романската лига, од екипа на Константа.
Николов има само 20 години, и важи за еден млад огромен потенцијал. Несомнено ФК Вардар добива одлично засливање, пред се за настапите во Лигата на Шампионите.

Николов свој потпис на договор ќе стави откако ќе се ослободи од обврските кон младата националната селекција, која во четврток игра натпревар на Исланд.
Добредојде!