Tuesday ,13 April 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Петлиња > (Фотогалерија) Втора последователна победа за Вардаровата генерација “2003“ во регионалната лига
(Фотогалерија) Втора последователна победа за Вардаровата генерација “2003“ во регионалната лига

(Фотогалерија) Втора последователна победа за Вардаровата генерација “2003“ во регионалната лига

Убедливо издание за Вардаровата генерација “2003“ која во рамките на регионалната-скопска лига ја победи екипата на Шкупи. Овој дуел заврши во корист на црвено-црните, кој заврши со резултат 4:0. Два гола беа дело на Лео Андрески, додека по еден постигнаа Марио Петрушевски и Димче Мешковски.

Погледнете ја фотогалеријата од овој натпревар.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18