Thursday ,06 August 2020
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Среќен роденден Вандаир, легендо вардарова
Среќен роденден Вандаир, легендо вардарова

Среќен роденден Вандаир, легендо вардарова

На денешен ден во пред 37 години во Бразил е роден Вандаир Дош Сантош, еден од бразилците  кој остави траен белег во дресот на Вардар. Вандаир е вардарова легенда и рекордер, тој е  најдобар стрелец во историја на ФК Вардар на  меѓународните мечеви со 13 постигнати голови.

 Среќен роденден Вандаир,легендо вардарова !