Sunday ,07 March 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Денес од 14 часот состанок со фудбалерите на Вардар
Денес од 14 часот состанок со фудбалерите на Вардар

Денес од 14 часот состанок со фудбалерите на Вардар

Се чини како да има светло на крајот од тунелот. Вчерашниот состанок на скопскиот градоначалник Петре Шилегов, претставникот на Акционерското друштво за стопанисување со станбен и деловен простор (АДССДП), управата во заминување на вардарци, претставници на ,,Комитите”, како и адвокатите на рускиот бизнисмен Сергеј Самсоненко, дале насока дека ситуација во најтрофејниот фудбалски клуб ќе биде стабилизирана.

Па така, денес точно од 14.оо часот во Академијата на ФК Вардар е закажана средба со играчите на ФК Вардар, оние кои засега сеуште се во клубот. Денешната средба и со фудбалерите ќе открие многу детали. Се очекува и нивно активирање што е можно побргу.

Останува да видиме како ќе помине денешниот состанок со нив и кој се ќе се појави на овој закажан состанок.