Monday ,26 September 2022
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Мирчевски заминува кај Васоски
Мирчевски заминува кај Васоски

Мирчевски заминува кај Васоски

Најдобриот стрелец сезонава на ФК Вардар, младиот крилен играч Мартин Мирчевски во новата сезона ќе игра во Струмица, за тимот на Академија Пандев.

Мирчевски е уште еден во низата на играчи кои го напуштаат Вардар и преминуваат во екипата чии тренер е екс стратегот на ,,црвено – црните”, Александар Васоски.

Покрај Мирчевски, засега од тимот си заминаа и Петковски, Игески, Велкоски, Ѓурковски и Петејчук, додека пак неизвесна е судбината на Најденов, Лазаревиќ и Величковиќ од првотимците.