Sunday ,16 June 2024
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > Ждребот за 1/4 финалето од купот на РМ е во 13 часот
Ждребот за 1/4 финалето од купот на РМ е во 13 часот

Ждребот за 1/4 финалето од купот на РМ е во 13 часот

Со почеток од 13 часот во просториите на ФФМ, ФК Вардар ќе го дознае својот противник во 1/4 финалето од купот на РМ. Вардарци пред овој ждреб посакуваат тоа да биде второлигашот, и лидер во втората лига на Македонија, екипата на  ФК Македонија ЃП. Но кој и да се падне, се разбира, ние сме ФК Вардар одиме на победа и пласман во 1/2 финалето.

Можни противници се: Македонија ЃП, Шкендија, Работнички, Брегалница, Силекс, Турново, Младост Царев Двор.