Tuesday ,21 September 2021
Последни:
Home > ФК Вардар > Прв тим > ФК Вардар на 10.август го дознава распоредот за 2.лига
ФК Вардар на 10.август го дознава распоредот за 2.лига

ФК Вардар на 10.август го дознава распоредот за 2.лига

ФК Вардар оваа сезона ќе настапува за прв пат во втората лига од независноста на Република Македонија. Црвено-црните ќе бидат дел од 2.лига запад.

Ждребувањето за распоредот во оваа конкуренција е закажано за на 10.август (вторник). Претходно до 9-ти потребно е сите тимови да уплатат котизација од 8.000 евра за учество во лигата.