Monday ,08 August 2022
Последни:
Home > Uncategorized > Нуров: Очекувам успешен настап, затоа и дојдов на Олимпијадата во Токио
Нуров: Очекувам успешен настап, затоа и дојдов на Олимпијадата во Токио

Нуров: Очекувам успешен настап, затоа и дојдов на Олимпијадата во Токио

„Се чувствувам добро“, изјави македонскиот репрезентативец во борење Могамедгаџи Нуров за Ипон.мк од Токио.

„Очекувам да имам успешен да настап, затоа и дојдов на овие Олмписки игри“, вели Нуров.

За конкуренцијата, која е многу силана во категоријата до 97 килограми, затоа што тука двете најголеми ѕвезди Абдулрашид Садулаев (Риусија) и Кајл Снајдер (САД), Нуров вели:

„Сите противници се многу силни, ја чекаме жрепката“.

Ќе потсетиме дека Нуров од Обединетото светско борење (ОСБ/ UWW) е рангиран како четврти борач, така на полудиригираниот жреб со главните фаворити за златниот медал може да се сретне во полуфиналето.

Објавиме едно жребување, а не знаеме од кои прични беше пуштено од луѓе од ОСБ, а потоа и повлечено.

Борбите на Нуров се на 6 август.

http://healingpowerfootspa.com/natural-profile/girl-sex-on-the-bus-vintage-latina-big-tits-fuck-forced/